Aktualności


UWAGA !!!

Uprzejmie informujemy, że od 01.09.2014 r.
Kasa Centrali Banku będzie czynna do godziny 17:00


Szanowni Użytkownicy Bankowości Elektronicznej,


Uprzejmie informujemy, że wykryte zostały infekcje złośliwego oprogramowania (malware VMZeus - mutacja na bazie kodu źródłowego ZeuSa 2.0.8.9) odpowiedzialnego m.in. za kradzieże danych do kont poczty elektronicznej, kanałów elektronicznych i serwisów wewnętrznych oraz potencjalnie każdego innego systemu, do którego łączyły się osoby z zainfekowanych stacji. Kradzieże danych mogły mieć miejsce miedzy 20.12.2013-25.03.2014. Niewykluczone, że zainfekowane mogły zostać również stacje klientów banków spółdzielczych. Malware VMZeus pozwalał na przejęcie pełnej władzy nad komputerami, włącznie z dostępem do zdalnego pulpitu ofiary. Zainfekowany komputer był podsłuchiwany i automatycznie wysyłał zebrane informacje na serwery znajdujące się poza granicami kraju.


W związku z powyższym informujemy o konieczności stosowania aplikacji chroniącej przed szkodliwym oprogramowaniem, aktualizację sygnatur szkodliwego oprogramowania oraz zwrócenie szczególnej uwagi podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej.


Wyniki loterii promocyjnej „Lokata SGB - wiosna 2013”W dniu 21.01.2014 r. w siedzibie SGB-Banku S.A. w Poznaniu odbyło się losowanie 511 nagród ufundowanych przez banki grupy SGB w loterii promocyjnej „Lokata SGB wiosna 2013” o łącznej wartości 745.261,00 zł.

Najbardziej wartościowe z nich to 2 samochody osobowe marki Honda, 2 Skody Citigo, 14 motorowerów Romet, 166 rowerów Trans Syberian, oraz inne atrakcyjne nagrody takie jak aparaty fotograficzne, grile i torby piknikowe.


Nagrody gwarantowane II stopnia rozlosowane wśród Klientów Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu w postaci rowerów Trans Syberian otrzymali mieszkanka Przyłęku Pani Teresa Pylińska oraz mieszkaniec Nowego Tomyśla Pan Jakub Owczarczak.


Gratulacje Laureatom złożyli Członkowie Zarządu Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu Prezes Mirosław Bąk oraz Wiceprezesi Mirosława Kortus i Sławomir Bąk.

eCorpoNet - System Bankowości Korporacyjnej


Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu beneficjentem środków unijnych


Zrealizowany projekt „Nowoczesne i bezpieczne usługi dla klientów Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu poprzez utworzenie punktów samoobsługowych oraz centrum zapasowego” współfinansowany z funduszy unijnych, był fragmentem programu modernizacji Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu, obejmującego m.in. generalną przebudowę siedziby banku w Nowym Tomyślu oraz oddziału we Lwówku wraz z modernizacją infrastruktury technicznej tych obiektów. Bank sięgał po fundusze unijne z pierwszego naboru wniosków dla przedsiębiorców z województwa Wielkopolskiego, w ramach nowego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO), który miał miejsce w lipcu 2008. Zakres projektu finansowanego z funduszy unijnych, został ograniczony do nowoczesnych technologii (NT), ze względu na ograniczenia formalne pierwszego naboru (wykluczenie prac budowlanych) oraz spójność wewnętrzną projektu.
Formułując projekt, zdefiniowane zostały 2 jego cele:
1/ cel strategiczny - główny cel projektu, polegający na unowocześnieniu i przez to zwiększeniu konkurencyjności Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu, który jako małe przedsiębiorstwo z wyłącznie polskim (lokalnym) kapitałem, ma małe szanse konkurowania z dużymi bankami komercyjnymi, atakującymi swoją ofertą strategiczne grupy klientów banków spółdzielczych, tj. rolników, drobnych przedsiębiorców oraz ludność zamieszkującą obszary wiejskie.
2/ bezpieczeństwo - celem było zwiększenie bezpieczeństwa przetwarzania danych i obsługi klientów, co dla banku jest czynnikiem absolutnie priorytetowym, decydującym o zaufaniu do niego i wynikającym z tego sukcesie rynkowym.


Na inwestycję Bank uzyskał dofinansowanie w wysokości 60 % = 891.795,85 zł , czego:

- 85 % = tj. kwota 758.026,47 zł pochodzi z EFRR,
- 15 % = 133.769,38 z budżetu państwa.Ponadto w wyniki realizacji projektu Bank udostępnił swoim klientom 5 nowych usług:


1) wypłata gotówki w bankomatach – dotychczas bank nie posiadał żadnego bankomatu,
po zakończeniu projektu, dysponuje trzema takimi urządzeniami,
2) wpłaty i wypłaty gotówki we wpłatomatach umieszczonych w dwóch punktach
samoobsługowych w Nowym Tomyślu i Lwówku,
3) usługa realizacji transakcji bankowych przez telefon (tzw. bankofon),
4) usługa powiadamiania SMS o zrealizowanych transakcjach oraz saldzie konta,
5) transakcje samoobsługowe – usługa wynikająca z utworzenia dwóch punktów
samoobsługowych (2 terminale w Nowym Tomyślu i Lwówku).

Sprawna realizacja projektu w Banku Spółdzielczym w Nowym Tomyślu jest wspólnym sukcesem wszystkich osób i podmiotów zaangażowanych w jego realizację. Można śmiało powiedzieć, że cele Projektu zostały w pełni zrealizowane, gdyż Bank dysponuje pięknymi, nowoczesnymi placówkami bankowymi, wyposażonymi w nowoczesne urządzenia oraz oferującymi nowe, atrakcyjne usługi Bankowe dla społeczności lokalnej. Zatem fundusze unijne spełniły swoje zadanie, przyczyniając się do modernizacji banku, zwiększenia jego konkurencyjności oraz wpływając pozytywnie na rozwój społeczności lokalnej. Można zatem podsumować, że w przypadku projektu Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu, nastąpiło idealne zgranie celów jakie są stawiane przed Funduszami Unijnymi oraz celów i misji realizowanych przez Bank Spółdzielczy.

CENTRALA:
Ul. Marszałka Piłsudskiego 2,
64-300 Nowy Tomyśl
bs_nt@poczta.onet.pl
bs-nowytomysl@banki.softnet.com.pl
telefon 61 44 21 753
fax 61 44 21 751


ODDZIAŁ LWÓWEK
Ul. Wittmanna 19,
64-310 Lwówek
telefon 61 44 14 081
fax 61 44 14 083


PUNKT KASOWY MIEDZICHOWO
Ul. Poznańska 35,
64-361 Miedzichowo
telefon i fax 61 44 21 785


PUNKT KASOWY BOLEWICE
Ul. Szkolna 4,
64-305 Bolewice
telefon i fax 61 44 21 787


PUNKT KASOWY
przy URZĘDZIE SKARBOWYM

w Nowym Tomyślu
Ul. Kolejowa 38,
64-300 Nowy Tomyśl
telefon 61 44 21 782


PUNKT KASOWY
przy URZĘDZIE CELNYM

w Nowym Tomyślu
Ul. Celna 1,
64-300 Nowy Tomyśl
telefon 61 44 28 604


PUNKT KASOWY
na Osiedlu Stefana Batorego

w Nowym Tomyślu
Os. St. Batorego 52D,
64-300 Nowy Tomyśl
telefon i fax 61 44 22 329
Najnowsze OfertySzczegółowe informacje...

"Usługa 3D-Secure zabezpieczająca transakcje internetowe /Instrukcja
rejestracji karty w usłudze/"
Szczegółowe informacje...


trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Stopy procentowe NBP

Obowiązują od dnia:
2013-07-04
Stopa referencyjna2,50
Stopa lombardowa4,00
Stopa depozytowa
1,00
Redyskonto weksli2,75