Aktualności

Szanowni Klienci do prawidłowego wyświetlania strony bsnowytomysl.pl wymagana jest zainstalowana,
aktualna wtyczka programu Adobe Flash Player. Wtyczka jest dostępna na stornie Adobe.comJednolite zasady oferowania narzędzi pomocowych przez banki
- moratorium pozaustawowe

Pandemia koronawirusa dotknęła nie tylko Polskę, ale większość krajów europejskich. Europejski Urząd ds. Nadzoru Bankowego (EBA) przygotował wytyczne dotyczące pomocy dla klientów przy spłacie kredytów - właśnie w świetle kryzysu związanego z Covid-19. Ich celem jest ujednolicenie zasad oferowania narzędzi pomocowych dla klientów całego sektora bankowego.Te zasady zostały opracowane również dla polskiego sektora bankowego.


- Kto może skorzystać z instrumentów pomocowych?

- Na czym polegają działania pomocowe dla kredytobiorców?

Poniżej przedstawiamy zakres pomocy, z jakiej może skorzystać klient - także Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu


Stanowisko, które wypracowały polskie banki pod patronatem Związku Banków Polskich nazwane zostało moratorium. Obejmuje ono instrumenty pomocowe udzielane od 13 marca do 30 czerwca 2020 r. Z działań pomocowych będą mogli skorzystać wszyscy kredytobiorcy, którzy spełnią kryteria określone w stanowisku i złożą wniosek. Wniosek należy złożyć odpowiednio wcześniej, tak aby bank mógł go rozpatrzyć do 30 czerwca 2020 r.


Moratorium pozaustawowe - Stanowisko banków w zakresie ujednolicenia zasad oferowania narzędzi pomocowych dla klientów sektora bankowego


Jesteś przedsiębiorcą? Zatrudniasz pracowników?
Obawiasz się o swoją działalność ze względu na panującą epidemię koronawirusa?

Możesz wystąpić o wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach uruchomionego przez rząd programu Tarczy Antykryzysowej, obsługiwanego przez nasz Bank.


Ważne -> Kwalifikacje wniosków i wypłaty subwencji obsługiwane są wyłącznie za pośrednictwem systemu bankowości internetowej: https://ebanknet.bsnowytomysl.pl


Więcej informacji TUTAJ oraz na stronie:www.sgb.pl/pomoc-dla-firm-tarcza-antykryzysowa/----- Informacja o terminach rozpatrywania niektórych reklamacji -----

więcej...


Banki Spółdzielcze - jesteśmy dla Ciebie!

Tęsknimy, ale w trosce o wspólne bezpieczeństwo nadal zachęcamy #zostańwdomu. W ważnych sprawach prosimy najpierw o kontakt telefoniczny 614421750 lub mailowy bs-nowytomysl@banki.softnet.com.pl Jeśli jednak postanowisz odwiedzić naszą placówkę, pamiętaj o obowiązkowym zakryciu ust i nosa.
W celu złagodzenia negatywnych skutków związanych z epidemią koronawirusa, Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu umożliwia swoim klientom odroczenie spłaty kredytów.


Klienci, którzy chcieliby skorzystać z prolongaty powinni skontaktować się telefonicznie z Bankiem (614421754, 614421757, 614414081) oraz przesłać uproszczony wniosek na dedykowaną skrzynkę mailową Banku: prolongata@bsnowytomysl.pl


Po otrzymaniu wniosku Bank skontaktuje się z Klientem i zdalnie przeprowadzi cały proces, łącznie z akceptacją warunków odroczenia i zawarciem porozumienia. Klient nie musi dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów, nie ponosi też żadnych dodatkowych opłat.


Wnioski o prolongatę dostępne są na stronie internetowej Banku w zakładce "Do pobrania".
W trosce o zdrowie nas wszystkich, nadal przypominamy i prosimy #zostańwdomu. Tak jest bezpieczniej i korzystniej. W dalszym ciągu zachęcamy do:


- korzystania z bankowości internetowej, nie z oddziału banku,


- wybierania płatności bezdotykowych: kartą, telefonem lub zegarkiem,


- robienia zakupów w internecie,


- w pierwszej kolejności do telefonicznego lub mailowego zgłaszania swoich spraw.


Jeśli jednak zdecydujecie się Państwo przyjść do naszych placówek, informujemy, że w godzinach od 10 do 12 jesteśmy otwarci tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Dbajmy o naszych seniorów!
SzczegółyDbaj o siebie i innych!

#zostańwdomu i korzystaj z bankowości internetowej.

Masz ważną sprawę do załatwienia w naszym banku???
Najpierw zadzwoń 61 442 17 50 lub napisz maila bs-nowytomysl@banki.softnet.com.pl i sprawdź czy musisz to zrobić osobiście.


Szczegóły

Odłóżmy gotówkę, korzystajmy z płatności mobilnych!

W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem i możliwością przenoszenia wirusów na powierzchni banknotów i monet, zwracamy się do Państwa z prośbą o maksymalne ograniczenie użycia płatności gotówkowych. Nie ułatwiajmy życia wirusowi!


W naszym Banku Spółdzielczym mają Państwo do dyspozycji liczne formy bankowości elektronicznej - bankowość internetową, płatności mobilne z wykorzystaniem telefonów, a także karty płatnicze. Ich użycie jest bezpieczne dla wszystkich, ogranicza skalę rozprzestrzeniania się choroby.


Płaćmy kartami lub mobilnie w placówkach handlowych i usługowych, starając się używać funkcji zbliżeniowej.


Równocześnie apelujemy, by w miarę możliwości ograniczyć wizyty w placówkach bankowych do naprawdę niezbędnych. Do Państwa dyspozycji jest poczta elektroniczna lub telefony - jesteśmy zawsze do usług i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.


W trosce o nasze wspólne zdrowie rekomendujemy także stosowanie wszelkich środków i zaleceń ochronnych przeciwko koronawirusowi.
Ich szczegółowy opis znajdą Państwo na stronie www.gov.pl/web/koronawirus/porady


Zamień gotówkę na płatności mobilne


Tak będzie bezpieczniej, prościej i wygodniej. Na czas aktywności koronawirusa - ogranicz korzystanie z gotówki. Płać mobilnie: telefonem, zegarkiem lub opaską. Używaj karty bankowej i bankowości elektronicznej.
Mamy tu wszystko - kampania reklamowa
Banków Spółdzielczych i SGB


"Mamy tu wszystko... Płatności mobilne też" to hasło kampanii reklamowej, która promuje usługi mobilne w Bankach Spółdzielczych. 30- i 15-sekundowe spoty oraz billboardy sponsorskie emitowane będą w ogólnopolskich stacjach TV, a także na platformach VOD do 17 listopada 2019 r.Do realizacji spotu reklamowego, który opowiada o nowych systemach płatności mobilnych wdrożonych przez Banki Spółdzielcze, zaangażowano aktorów, kilkunastu statystów i ponad 30 osób ekipy technicznej. Film opowiada o dwóch braciach, z których jeden - mieszkaniec dużej aglomeracji - przekonany jest, że jego najbliżsi w rodzinnym miasteczku nie mają pojęcia o nowoczesnych, mobilnych formach płatności...

A tymczasem w lokalnym Banku Spółdzielczym.. Mają tam wszystko.. Płatności mobilne teżMobilne Przyspieszenie


w Banku Spółdzielczym w Nowym TomyśluBank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu jak inne Banki Spółdzielcze grupy SGB przyspiesza w obszarze mobilnym! Zgodnie ze strategią przyspieszenia w obszarze nowoczesnych płatności mobilnych wdrożyliśmy już BLIKA, Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay. Kolejnym etapem są płatności Fitbit Pay.BLIK
GOOGLE PAY
APPLE PAY
GARMIN PAY
PORTFEL SGB

Express Elixir


Natychmiast przelewasz.
Natychmiast odbierasz.Przelewy Express Elixir już dostępne w Banku Spółdzielczym w Nowym Tomyślu. Jest to pierwszy w Polsce i drugi w Europie profesjonalny system rozliczeniowy, umożliwiający bezpośrednią realizację przelewów.

więcej...

Nowe logowanie, nowe zabezpieczenia - dyrektywa PSD2.


Z dniem 14.09.2019 r., ze względu na wymogi dyrektywy unijnej PSD2 w systemach bankowości elektronicznej zostanie włączone silne uwierzytelnianie. W związku z powyższym podczas logowania do systemu, oprócz loginu i hasła będzie wymagane podanie dodatkowego hasła SMS, względnie kodu pin do certyfikatu w przypadku systemu eCorpoNet. Jednocześnie informujemy, że w dniu 13.09.2019 r. nastąpi zmiana sposobu autoryzacji przelewów z haseł jednorazowych na hasła SMS.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Bankiem po numerami telefonów: +48 61 44 21 759, +48 61 44 21 760, +48 61 44 21 761.Szanowni Klienci

Przypominamy o możliwości składania wniosków w ramach programów "Rodzina 500+" oraz "Wyprawka 300+" za pomocą serwisu bankowości elektronicznej naszego banku - eBankNet.


Komunikat dla Klientów w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE i możliwością realizacji scenariusza "hard brexit"/"no deal"1.W dniu 29 marca 2017 r. Wielka Brytania ogłosiła zamiar wystąpienia z Unii Europejskiej (UE). Może to w istotny sposób wpłynąć na status i sytuację prawną obywateli, przedsiębiorstw i organów publicznych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Na dzień publikacji niniejszego komunikatu nie jest możliwe jednoznaczne określenie trybu, w jakim Wielka Brytania wystąpi z UE. Najbardziej prawdopodobne wydaje się zaistnienie jednego z dwóch wariantów:

czytaj dalej....


Nowy system bankowości elektronicznej - eBankNet


Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami informujemy, że z dniem 1 sierpnia br. dostęp do bankowości elektronicznej możliwy jest wyłącznie za pośrednictwem nowej wersji systemu.Nowy system bankowości elektronicznej eBankNet został stworzony w technologii RWD, dzięki czemu w łatwy i wygodny sposób można korzystać z usługi eBankNet w przeglądarkach internetowych, telefonach i tabletach. System automatycznie dostosowuje się do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany. Zastosowany został nowy interfejs graficzny, który jest bardziej przejrzysty, czytelny, intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Posiada przemyślany układ kafelkowy oraz pomocne skróty z wielu miejsc w systemie pozwalające na oszczędność czasu.
Nie zmienia się sposób logowania, loginy i hasła pozostają bez zmian.


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zamieszczonym poniżej filmem instruktażowym dotyczącym nowej bankowości elektronicznej eBankNet oraz instrukcją użytkownika.


Nowa Bankowość Elektroniczna - eBankNetInstrukcja użytkownika systemu - eBankNet https://ebanknet.bsnowytomysl.pl/user/img/pdf/Instrukcja.pdf


W razie jakichkolwiek problemów jesteśmy do Państwa dyspozycji i prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.UWAGA !!

KLIENCI INSTYTUCJONALNI - RACHUNEK VAT

Bank realizując postanowienia Ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r., poz.62) zwanej dalej Ustawą, która wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2018 r. otworzył dla wszystkich klientów instytucjonalnych rachunek Vat powiązany z rachunkiem rozliczeniowym.

Czytaj więciej...

MECHANIZM PODZIELONEJ PŁATNOŚCI
Zobacz więciej...
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych - Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych - RODO (GDPR).

Komunikat o transakcjach hazardowych w Internecie


Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu informuje, że zgodnie z art. 29a Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r., poz.471) zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet przez podmioty nieposiadające wymaganego ustawą zezwolenia. W związku z powyższym niedozwolone jest wykorzystywanie usług płatniczych oferowanych przez bank do dokonywania transakcji związanych z uczestnictwem w grach hazardowych niezgodnie z w/w Ustawą.PRZELEW SORBNET

Bank oferuje przelew SORBNET, który trafia na rachunek odbiorcy w innym banku w czasie 1 godziny. Realizowany jest w dni robocze w godzinach od 8:00 do 14:00. Przelew SORBNET zołożony do realizacji po godzinie 14:00 zostanie przekazany do odbiorcy w następnym dniu roboczym. Opłata za realizację przelewu pobierana jest zgodnie z taryfą opłat i prowizji obowiązującą w Banku.


UWAGA

Z dniem 01 stycznia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, zgodnie z którą dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą następuje za pośrednictwem rachunku płatniczego przedsiębiorcy, w każdym przypadku gdy stroną transakcji, z której wynika płatność, jest inny przedsiębiorca oraz jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, przekracza równowartość 15.000 zł.


Uwaga - kolejne groźne oprogramowanie atakujące klientów Banków !!!Szanowni Państwo,


Ostrzeżenie w sprawie skanowania przez użytkowników smartfonów kodów QR z naklejek bezprawnie umieszczanych na bankomatach.

FinCERT.pl - Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich, Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji ostrzegają użytkowników smartfonów przed skanowaniem kodów QR z naklejek, które w ostatnim czasie bezprawnie umieszczane są na bankomatach. Przedmiotowe naklejki z kodami QR zamieszczane są bez zgody i wiedzy ich właścicieli tj. banków oraz sieci bankomatowych i nie są w żaden sposób powiązane z jakimikolwiek usługami bankowymi.


Przestępcy wprowadzając w błąd poprzez przekazywanie fałszywej informacji o np. możliwej wygranej nagrodzie, doprowadzają do zmanipulowania potencjalnego klienta, który - w przypadku zeskanowania kodu QR z naklejki - w tym konkretnym przypadku zostanie przekierowany do usługi SMS PREMIUM, uruchomienie której spowoduje naliczenie, od nieświadomego usługobiorcy, wysokich opłat za jej włączenie. Ponadto podkreślenia wymaga fakt, że kody QR mogą nie tylko inicjować wskazane wyłudzenie, mogą również zostać wykorzystane do podstawiania oszukańczych platform, których celem może być wyłudzenie loginów i haseł do serwisów pocztowych, mediów społecznościowych, bankowości elektronicznej, usług publicznych, jak również do zainfekowania smartfonów szkodliwym oprogramowaniem.


Wobec powyższego Związek Banków Polskich, Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zaleca ostrożne korzystanie z tej funkcjonalności, wskazując, iż należy unikać skanowania kodów QR niewiadomego pochodzenia udostępnianych w miejscach publicznych. Natomiast w przypadku, gdy użytkownik smartfona padł ofiarą przestępstwa, powinien niezwłocznie zawiadomić usługodawcę tj. bank i/lub przedsiębiorcę telekomunikacyjnego oraz złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w jednostce Policji.


Związek Banków Polskich
Komenda Główna Policji
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Źródło: Portal zbp.pl - Związek Banków Polskich


[Styczeń 2019]

Ostrzeżenie - nie daj się nabrać metodą na RODO.


Ministerstwo Cyfryzacji zwraca uwagę na konieczność zachowania najwyższej ostrożności w reagowaniu na wszelkie otrzymywane wiadomości związane z dostosowaniem Państwa organizacji do RODO.


Z informacji, jakie otrzymujemy wynika, że obok licznych wiadomości informujących Państwa o przetwarzaniu danych osobowych są również takie, które mogą być ukierunkowane na oszustwa.


Do wiadomości takich należą w szczególności:


- Informacje zawierające linki bądź załączniki z dokumentami z których skorzystanie zapewnić ma pozornie pełną zgodność z RODO, a faktycznie może skutkować zainstalowaniem tzw. wirusa na Państwa urządzeniu.
Co zrobić, gdy taką wiadomość dostaniemy? Prosimy o dokładne zapoznanie się z nią. Nie należy reagować na wiadomości lub SMS-y z niewiadomego lub podejrzanego źródła.


- Oferty usług doradczych w obszarze ochrony danych osobowych z informacją, że odmowa skorzystania z usług skutkować może złożeniem skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Może to być próba oszustwa.


- Nieprawdziwe informacje o prawnej konieczności nabycia szaf zapewniających zgodność z RODO, krat w oknach, szczególnych kategorii niszczarek, nakładek na ekrany monitorów, kłódek oraz innych dedykowanych RODO rozwiązań.
RODO nie stawia takich wymogów.


- Informacje o obowiązkowych egzaminach na Inspektorów Ochrony Danych, obowiązkowych certyfikatach oraz obowiązkowych szkoleniach.
RODO nigdzie nie mówi o obowiązkowych egzaminach czy szkoleniach.Źródło: Portal gov.pl - Ministerstwo Cyfryzacji

[Maj 2018]


Zagrożenie wyłudzania danych od klientów w kanale telefonicznym.

Szanowni Państwo,


Z informacji posiadanych przez Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich wynika, iż w ostatnim okresie zauważono liczne próby wyłudzania informacji o klientach za pośrednictwem kanału telefonicznego. Często oszuści podszywając się pod rzekomego pracownika banku, kancelarii prawnej lub firmy współpracującej z bankiem. W celu uwiarygodnienia nawiązania relacji z klientem przestępcy mogą wskazać potrzebę podniesienia bezpieczeństwa klientów w relacjach z bankiem. Celem ich jest pozyskanie informacji o loginie i haśle do bankowości internetowej. W toku rozmowy oszust prosi o podanie kodu SMS. Posiadając te informacje przestępca może zmienić numer telefonu służący do autoryzacji transakcji. Od tej chwili kody SMS będą wysyłane na telefon przestępcy. W konsekwencji oszust może przelać pieniądze na konta w innych bankach bez wiedzy klienta.


Jak się bronić przed tego typu zagrożeniem:

- Nigdy nie ujawniaj informacji o kartach płatniczych, o dostępie do bankowości internetowej lub mobilnej, o której jesteś› proszona/proszony w wiadomościach przez
telefon. Bank nigdy nie wymaga podawania loginu i pełnego hasła do bankowości,

- Jeżeli dojdzie do podejrzanego kontaktu w kanale telefonicznym należy bezzwłocznie poinformować o tym zdarzeniu bank. Do nawiązania kontaktu z bankiem wykorzystuj tylko
te numery telefonu lub adresy e-mail, które bank wskazał‚ przy zawieraniu umowy rachunku bankowego,

- W każdej nietypowej sytuacji, budzącej wątpliwości możecie Państwo skontaktować się ze swoim bankiem.

Te i inne zasady bezpiecznego korzystania komunikacji telefonicznej z bankiem dostępne są na stronie internetowej Związku Banków Polskich www.zbp.pl > Dla Klientów > Bezpieczny Bank >bankowość telefoniczna.


[Październik 2017]


Ostrzeżenie przed atakiem phishingowym.

Szanowni Państwo,


Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich ostrzega klientów banków korzystających z bankowości elektronicznej przed przestępcami, którzy podszywając się pod znajomych z Facebooka wyłudzają dane do bankowości elektronicznej. Dane te służą następnie do kradzieży środków z rachunków klientów.


Mechanizm jest następujący:

- Przestępca podszywający się pod znajomego ofiary z Facebooka prosi o wykonanie przelewu kliku złotych, ponieważ musi pilnie za coś zapłacić.

- Jako metoda płatności sugerowana jest jedna z usług szybkich płatności.

- Ofiara otrzymuje w trakcie korespondencji link do fałszywej strony, przy pomocy której ma dokonać płatności.

- Jednocześnie jest wstępnie informowana o tym, iż kod SMS na potrzeby potwierdzenia płatności może przyjść z kilkuminutowym opóźnieniem.

Przypominamy, żeby nie otwierać podejrzanych linków, adresy do serwisów bankowych wpisywać ręcznie, podawać dane logowania i kody autoryzujące jedynie na stronach bankowości elektronicznej swojego banku, oraz uważnie czytać treść SMS-ów otrzymywanych z banku dotyczących czynności, które autoryzujemy.

W przypadku identyfikacji takiego lub podobnego zdarzenia należy poinformować Bank.


[Luty 2017]


Malware ISFB - szkodliwe oprogramowanie ingerujące w przeglądarki internetowe.


Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie zaobserwowano nową formę ataku na użytkowników bankowości elektronicznej, związaną z pojawieniem się nowego zagrożenia typu malware ISFB. Zidentyfikowane złośliwe oprogramowanie ingeruje w przeglądarkę internetową i pozwala na wykradanie danych użytkowników oraz modyfikacje w locie stron HTML.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z bankowści elektronicznej.

[Listopad 2016]Malware Nymaim - szkodliwe oprogramowanie ingerujące w przeglądarki internetowe.


Szanowni Państwo,

W związku z pojawieniem się nowego zagrożenia typu malware Nymaim atakującego głównie klientów banków spółdzielczych, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z bankowości elektronicznej i zwrócenie szczególnej uwagi na logowanie się do systemu wyłącznie poprzez właściwą stronę bankowości elektronicznej banku.

[Sierpień 2016]


"Usługa 3D-Secure zabezpieczająca transakcje internetowe (Instrukcja rejestracji karty w usłudze)"CENTRALA:
Ul. Marszał‚ka Piłsudskiego 2,
64-300 Nowy Tomyśl
bs-nowytomysl@banki.softnet.com.pl
telefon 61 44 21 753
fax 61 44 21 751


ODDZIAŁ LWÓWEK
Ul. Wittmanna 19,
64-310 Lwówek
telefon 61 44 14 081
fax 61 44 14 083


PUNKT KASOWY MIEDZICHOWO
Ul. Poznańska 35,
64-361 Miedzichowo
telefon i fax 61 44 21 785


PUNKT KASOWY BOLEWICE
Ul. Nowa 1,
64-305 Bolewice
telefon i fax 61 44 21 787


PUNKT KASOWY
przy STAROSTWIE POWIATOWYM

w Nowym Tomyślu
Ul. Poznańska 29,
64-300 Nowy Tomyśl
telefon: 61 44 28 604


PUNKT KASOWY
na Osiedlu Stefana Batorego

w Nowym Tomyślu
Os. St. Batorego 52D,
64-300 Nowy Tomyśl
telefon i fax 61 44 22 329
Najnowsze OfertySzczegółowe informacje...Stopy procentowe NBP

Obowiązują od dnia:
2020-05-29
Stopa referencyjna0,10
Stopa lombardowa0,50
Stopa depozytowa
0,00
Redyskonta weksli0,11
Dyskonta weksli0,12